oyunal.com - PC, PS3, PS2, Sony PSP Oyunları

Ana Sayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Hakkımızda  |  Müşteri Hizmetleri  |  Sepet  Sepet   

Sepet
Toplamı:
0,00 TL
 
Hoşgeldiniz » Giriş Yap  ( Üye Olmak İstiyorum )
PC Oyunları   |   PlayStation 3   |   Sony PSP   |   PlayStation 3 Donanım   |   Online Oyun Üyelikleri   |   Sony PSP Donanım
  Sepetim  
     Sepetiniz Boş

Toplam:

0,00 TL
 
     
  Departmanlar  
     »  PC Oyunları
   »  PlayStation 3
   »  Sony PSP
   »  PlayStation 3 Donanım
   »  Online Oyun Üyelikleri
   »  Sony PSP Donanım
 
     
SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 1. 18 yaşından küçük kişiler Oyunal.com'dan alışveriş yapamaz. Oyunal.com, çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.
 2. Oyunal.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 3. Oyunal.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL ve TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranı bilgisayar, oyun, elektronik ürünleri ve kargo için %18’dir. Oyunal.com’daki tüm fiyatlara KDV dahildir.
 4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Oyunal.com sorumlu değildir.
 5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır
 6. Oyunal.com sattığı ürünler için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve talep edilmesi halinde ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.
 7. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Aras Kargo ve MNG Kargo firmalarıyla yapmaktadır. Oyunal.com Türkiye dışına satış yapmamaktadır.
 8. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurun. Kargo Şirketi, tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler, kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0216 338 30 39 numaralı telefona fakslanıp durum Müşteri Hizmetleri’ne bildirilmelidir. Oyunal.com, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 9. Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
 10. Sipariş tarihinden bir ( 1 ) günlük süre içinde, ürün kargoya verilmeden siparişinizi iptal edebilirsiniz. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar on (10) iş günü içinde siparişte seçilen ödeme şekliyle geri ödenir.
 11. OyunAl.com'da satılan tüm ürünler, aksi belirtilmediği sürece üretici ve distribütör firmaların iki ( 2 ) senelik garantisi altındadır.
 12. Güvenliğiniz açısından kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Bu nedenle, her alışverişinizde kredi kartı bilgilerinizin tekrar girilmesi gerekmektedir.
 13. Oyunal.com, ithalat ve ihracat mevzuatlarındaki kısıtlardan ötürü şu aşamada yurtdışına ürün siparişi almamaktadır.
 14. Oyunal.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Kargo

 1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
 2. Oyunal.com gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Oyunal.com’da müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez.
 3. Ortalama teslim süresi, ürünün tedarikçi kuruluşun stoğunda olduğu onayı alınmasından itibaren tahmini 1-3 iş günüdür.
 4. Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir.

Reklamasyon (Sorunlu ürünlerin iade koşulları)

 • Oyunal.com, sevkiyat sırasında zarar gören ürünlerin iadesini kabul eder.
 • Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketlerin, kargo yetkilisinin önünde açılıp kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu sırada üründe belirlenecek zarar mutlaka özel kargo firmasınca tutanağa geçirilmeli ve ürün teslim alınmamalıdır.
 • Oyunal.com, sipariş edilen ürünleri taşıma esnasında olabilecek hasarlara karşı sigortalayarak müşterisine göndermektedir. Tutanak ile hasarı tespit edilmeyen ürünlerden hiçbir hak talep edilemez. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 • İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.
 • Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 • Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
 • İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
 • İadesi yapılacak olan ürünler, Oyunal.com’un çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde kargo ücreti Oyunal.com tarafından karşılanacaktır. Aksi takdirde ücret müşterimize aittir.

Özel Ürünler
DVD/VCD/CD ve kasetler: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez.
Oyun/Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiç bir oyun ve yazılım ürünü iade edilemez.
Bilgisayar ve elektronik ürünler: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle 'ayıplı ürün' durumundadır. Kurulum sonrası 'ayar' gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 15 gün içinde bu ürünün değiştirilmesini, iadesini ya da ücretsiz tamirini isteyebilir.
Hasarlı ve değişecek ürünler Oyunal.com’a ulaştıktan sonra 3 (üç) işgünü içerisinde işleme alınırlar.
Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir:

 1. Ürün, OyunAl.com yetkilileri tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir.
 2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer belirgin bir hata varsa yetkililer tarafından test edilir.
 3. Oyunal.com’a ulaşmasından 3 iş günü sonra, ürünün bağlı olduğu teknik servis ya da tedarikçi kuruluşa gönderilir.
 4. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye haber verilir. (telefon veya e-posta ile)

Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup, sonuç 2 ila 4 hafta arasında alınabilmektedir.
Bu sürenin sonunda teminci firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır.

Teslimattan kaynaklanan problemler
Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Oyunal.com tarafından telafi edilir. (Acele Posta Servisi APS kullanılıyorsa, bu teminat sözkonusu değildir)
Zarar görmüş paket durumunda;

 • Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
 • Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
 • Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 • Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Oyunal.com’a bildirilmelidir. Oyunal.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda 0216 338 80 90 numaralı telefon ya da Müşteri Hizmetleri’nden bize ulaşabilirsiniz!
Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.
 
 
 
Powered by KAZAZ           Visa / MasterCard

Oyun  |  Satış Sözleşmesi  |  Güvenlik & Gizlilik Politikası  |  Müşteri Hizmetleri  |  Hakkımızda  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Ana Sayfa